O mojej miłości do pergamano, o pracy z haftem,o kartkach ręcznie zdobionych,o scrapbookingowych marzeniach i o małych, wielkich radościach...
piątek, 01 stycznia 2010
Pergamano-jeszcze świątecznie
 
Pergamano, to coraz bardziej popularne w Polsce ozdabianie kalki za pomocą specjalnych narzędzi poprzez dziurkowanie, wytłaczanie, malowanie etc.
Technika ta wymaga sporo cierpliowsci , ale efekty cieszą oko .
 
  Moja przygoda z pergamano zaczęła się od
instrukcji wykonania kartki w gazetce dla hobbystów
 
 
 
 to była miłość od pierwszego wejrzenia. Od razu zakupiłam zestaw startowy ale okazalo się że potrzebuje pomocy pt "jak to sie robi...? Wkrótce ukończyłam dwa stopnie szkolenia w Poznaniu, zakupilam mnóstwo bardziej lub mniej potrzebnych rzeczy i rozpoczełam dziurkowanie, które trwa kiedy tylko mam chwilkę.
 
to większość narzędzi, których używam.
 
 Ponieważ  ostatnie kilkanaście tygodni spędziłam w sporej części  nie wychodząc z domu w związku z operacją nogi, mogłam sporo czasu poświecić na  pergamano
Powstało kilka kartek typowo świątecznych- przed  Bożym Narodzeniem
 
    
 dzwoneczki
kartka , która powstawała kilkanaście godzin  
 wieniec z aniołkiem
  Wszystkie kartki powstają wg mojego pomysłu, a wzory graficzne użyte do ich wykonania pochodzą  z obcojezycznej prasy o pergamano, z internetu, lub po prostu sama je wymyślam.
 
22:03, mamanicolki , Pergamano
Link Komentarze (9) »
Coś się zaczyna...czyli noworoczne postanowienia

Chyba każdy tak ma , że kiedy nadchodzi Nowy Rok pojawia się lista noworocznych postanowień. Tak jest pewnie i tym razem, a wśrod moich jest m.in.to, które szczególnie chcę zrealizować :
Mój Blog
Mam na imię Marzena , prowadzę  firmę i mam wspaniałą rodzinkę z trójką kochanych dzieciaków: Jakubem-moją dumą, Aleksandrą -trochę łobuzem i małą Nicolką.
To tu chcę pisać o rzeczach , dzieki którym chwile z których składa się moje życie są naprawdę tęczowe...
Nie mam zbyt wiele czasu na hobby, ale poprzez to co robię w wolnym czasie, mam poczucie , że nie zmarnowałam dnia
WSZYSTKIM PISZĄCYM I CZYTAJACYM BLOGI ŻYCZĘ , ABY NOWY ROK PRZYNIÓSŁ MNÓSTWO POMYSŁÓW, PIĘKNYCH REALIZACJI I WIELE RADOŚCI ...
00:00, mamanicolki
Link Komentarze (13) »
1 ... 31